Historia zabójstw honorowych

Maya, Mohammad, Bahar
urodzony: 2009, 2011, 2015
wyrzucony przez okno: 1 lutego 2016
Rezydencja: Lohmar koło Bonn
Pochodzenie: Syria
Perpetrator: jej ojciec Zanaar H. (36 lat po czynie)
Zanaar przybędzie do Niemiec pod koniec 2015 roku jako uchodźca z Syrii przez Turcję, Bułgarię i Francję. Zabiera ze sobą rodzinę i mieszka z żoną Fadią (31 lat) i trójką dzieci w schronisku dla uchodźców.

Rodzina przebywa w Niemczech dopiero od kilku tygodni, kiedy przemoc domowa ma miejsce na początku stycznia 2016 roku. Po prostu uderzył żonę w twarz rondlem. Musi opuścić mieszkanie na 10 dni, ale po kilku dniach wprowadza się z powrotem.

1 lutego 2016 r. Zanaar wyrzuca przez okno na 1. piętrze trójkę dzieci. Ciała uderzyły w beton. Siedmioletnia córka i pięcioletni syn są ciężko ranni, jednoroczna córka jest lekko ranna, ponieważ spada na brata. Dwoje starszych dzieci przyjeżdża do kliniki helikopterem i przeżywa. Ojciec najpierw mówi o wypadku.

We wrześniu 2016 r. rozpoczyna się proces w sądzie w Bonn za niebezpieczne uszkodzenie ciała kobiety i usiłowanie zabójstwa dzieci. Zbrodnia właśnie wyszła na jaw. Motywem wspomnianym w akcie oskarżenia jest to, że kobieta nie była skłonna się mu poddać i zaakceptować tradycyjny syryjski system ról. Widział to jako atak na swój honor.

Fadia mówi, że jej rodzina wyszła za nią w 2007 roku za mężczyznę, którego wtedy nie znała. Od tego czasu cierpi na jego wybuchy gniewu.

Małżeństwo trwało w sumie 9 lat. Dla Zanaara było to drugie małżeństwo,

W listopadzie 2016 roku Zanaar zostaje skazany na 15 lat pozbawienia wolności za potrójne usiłowanie zabójstwa i poważne maltretowanie.

Posted in Dochodzenie, Innowacje, Próba zabójstwa, Zabójstw honorowych and tagged , , , , .