Historia zabójstw honorowych

Maryam M.
urodzony w 1986 r.
Próba morderstwa: 8 kwietnia 2019
Rezydencja: Bonn
Pochodzenie: Irak
Dzieci: 1 córka (w tym czasie 3 lata)
Sprawca: jej były chłopak Faruk A. (48 lat) i ona jest w ciąży
W dniu 8 kwietnia 2019 roku Faruk próbuje przejechać nad swoją byłą dziewczyną rano przed domem w Bonn-Holzlar. Następnie wysiada z samochodu i uderza w nią kamieniem przed trzyletnią córką. Zakaz zbliżania się do niej z powodu przemocy domowej i stalkingu.

Sprawca zgłasza się na policję kilka godzin później /i zostaje zatrzymany. Maryam jest nadal w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Ich córka zostaje objęta opieką nad młodzieżą.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Próba zabójstwa and tagged , , , , , .