Historia zabójstw honorowych

caret-down caret-up caret-left caret-right
Mara
Urodzony: 1968
zabity: 18 lipca 2016
Położenie: St. Georgen (Black Forest)
Pochodzenie: Serbia
Dzieci: 2 wspólne i 1 z poprzedniego związku
Perpetrator: jej były mąż (59 lat)
Niewiele wiadomo o tej sprawie: sprawcą jest Serb, który przybył do Niemiec w wieku 13 lat. Nie odbywa on żadnego szkolenia zawodowego i przeszedł już wcześniej na emeryturę. Narodowość i imię kobiety nie są znane. Prawdopodobnie pracuje jako pielęgniarka. Przyprowadza dziecko do małżeństwa. Para będzie miała jeszcze dwoje dzieci razem.

Na krótko przed rozgraniczeniem zbrodni, przypuszczalnie przenosi się z domu komunalnego w Villingen-Schwenningen do pobliskiego St. Georgen, prawdopodobnie z nowym partnerem (56 lat).

18 lipca 2016 roku sprawca jedzie do swojej byłej żony i uderza ją młotkiem w twarz 35 razy. Ponieważ pracowała na nocnej zmianie, nadal śpi rano. Jej córka (lub jej nowy partner) znajduje ciało kilka godzin później.

Sprawca zostaje aresztowany tego samego dnia w swoim mieszkaniu. Zadał sobie obrażenia i przechodzi operację.

W styczniu 2017 r. sprawa sądowa rozpoczyna się przed Sądem Okręgowym w Konstancji. Oskarżenie to morderstwo. Oskarżony twierdzi, że nie pamięta zbrodni. Jednak został on rozwiedziony z żoną w Serbii, gdzie było taniej. Nowy partner donosi o manii kontrolnej podejrzanego, prześladowaniu i wcześniejszym znęcaniu się nad kobietą.

W lutym sprawca zostaje skazany na dożywotnie więzienie za morderstwo.

Posted in Dochodzenie, Innowacje, Zabójstw honorowych and tagged , , , .