Historia zabójstw honorowych

Mala i Lara
urodzony: 2012, 2015
zamordowany: 28 lipca 2018 r.
Miejsce zamieszkania: Drezno
Pochodzenie: Mozambik
Dzieci: same były dziećmi
Sprawca: jej ojciec Eduardo A. (w akcie 55 l.)
Eduardo jest z Mozambiku i przybył do NRD przed upadkiem muru. Pracuje jako pielęgniarka. Później ma 20 lat młodszą dziewczynę, również z Mozambiku, być może importowaną pannę młodą. Te dwie mają 2 małe córeczki.

Para rozpada się. 28 lipca 2018 roku córki odwiedzają ojca. Kiedy nie przywiezie ich z powrotem, matka ostrzega policję. Funkcjonariusze odnajdują dziewczyny zmarłe w mieszkaniu.

Ten akt nie musi być zabójstwem honorowym. Jeśli na przykład jest to akt zatrucia narkotykami, ponownie usuniemy sprawę z archiwum. Prawdopodobnie jednak sprawa jest bardziej taka: Na przełomie lat pojawiło się już sprawozdanie na temat przemocy domowej. Kobieta oddziela się. Aby zademonstrować swoją władzę, Eduardo zabija swoje córki. Ich prawdziwe nazwiska nie są znane.

Jeden szczegół: Istnieje wskazówka, że prokuratura i policja nie chciały składać dalszych oświadczeń o zabójstwie, ale sprawca postępował "niezwykle brutalnie". Mogłoby to mówić o ścięciu głowy. Być może wyjaśnienie "a także z szacunku do krewnych" można przeczytać dokładnie tak, jak to. Z tego samego czasu w dzisiejszym dzienniku ZDF znajduje się raport "Islamiści pod podejrzeniem: ludzie w Mozambiku obcięci na głowę".