Historia zabójstw honorowych

caret-down caret-up caret-left caret-right
Jolanta K.
urodzony: 1971
pchnięty nożem: 24 lipca 2016
Rezydencja: Reutlingen
Pochodzenie: Ofiara: Polska; Perpetrator: Syria
Dzieci: miała 4 (8-23 lata)
Perpetrator: Mohamad, syryjski uchodźca (22 lata)
Co czyni morderstwo honorowym zabójstwem? Motyw - i to jest w tym przypadku kontrowersyjne. Honor, majątek, narkotyki, zaburzenia psychiczne?

Jolanta ma 4 dzieci, rozwodzi się i wyjeżdża z Polski do Niemiec, aby zarobić pieniądze. Pracuje jako pomocnik kuchenny lub sprzątaczka w stoisku z kebabami w Reutlingen, gdzie poznaje 22-letniego syryjskiego uchodźcę Mohamada.

Śledzi ją i obraża. W niektórych mediach mówi się, że ci dwaj byli parą. W pewnym momencie mówi się, że była w ciąży. Prawdopodobnie odrzuciła jego postępy i bała się go.

24 lipca 2016 r. Mohamad zadźgał Jolantę w sklepie z maczetą lub nożem do kebabu. Publiczna inscenizacja może wskazywać na motyw honorowy, który miesza się z zaburzeniami narcystycznymi lub być może małżeństwo chce uzyskać pozwolenie na pobyt. Następnie Mohamad przechodzi ulicą i krzywdzi kolejnych 5 osób, co może wskazywać na problem narkotykowy. Zostaje potrącony przez samochód i zatrzymuje się. Jest ranny i idzie do szpitala.

Fikcyjny romans może być romantyzacją czynu (czyn relacyjny zamiast przestępstwa uchodźcy). Mohamad był już zarejestrowany za nadużycia.

W styczniu 2017 r. w sądzie w Tybindze rozpoczyna się proces o morderstwo, 2 próby zabójstwa i poważne uszkodzenie ciała. Mohamad twierdzi, że ma tylko 20 lat, proces powinien odbyć się przed salą dla młodzieży. Apelacja do rodziców w Syrii nie potwierdza tego.

W kwietniu Mohamad zostaje skazany na dożywotnie więzienie. Określa się szczególną powagę winy.

Posted in Dochodzenie, Innowacje, Zabójstw honorowych and tagged , , , , .