Historia zabójstw honorowych

Iuliana R.
urodzony: 2003
ukłucie: 11 czerwca 2018
Miejsce zamieszkania: Viersen (NRW)
Pochodzenie: Ofiara: Rumunia; Sprawca: Bułgaria
Dzieci: brak
Sprawca: jej były chłopak Matyu Kostov (w akcie 17 l.)
Iuliana pochodzi z Rumunii, mieszka w Niemczech od około 4 lat i chodzi do szkoły. Matyu pochodzi z Bułgarii, mieszka w Niemczech od około 10 lat, nie chodzi do szkoły i nie pracuje. Oboje mieszkają w Viersen. Nastolatki są prawdopodobnie parą od około 2 lat. Ona oddziela.

11 czerwca 2018 roku Iuliana jest w drodze powrotnej do domu ze szkoły. W ogrodzie kasyna w Viersen, parku ze sceną picia, Matyu czai się dla niej i ją ukłuwa. Bezdomny dzwoni do służb ratowniczych. Iuliana umiera na miejscu zbrodni lub w szpitalu. Sprawca ucieka.

Pierwszy Turk jest aresztowany, ale prawdopodobnie był tylko dealer narkotyków w parku, który uciekł od policji. Europejski nakaz aresztowania jest wydawany przeciwko byłemu chłopakowi Iuliany, Matyu.

Następnego dnia sprawca, w towarzystwie prawnika, staje przed policją. Istnieje kilka zarzutów przeciwko niemu. Dotyczy to handlu narkotykami, obrażeń ciała, kradzieży, uszkodzenia mienia, nadużycia telefonu alarmowego, prowadzenia pojazdu bez prawa jazdy i wykroczenia. Policja ma również komunikat głosowy, w którym sprawca ogłasza swoje przestępstwo ("Ukłuję ją").