Historia zabójstw honorowych

Hanaa S.
urodzony: 1980
zamordowany: 21/22 kwietnia 2015
Lokalizacja: Solingen
Pochodzenie: Irak / Kurdowie / Jesides
Dzieci: 3 dzieci własne i 3 jej męża
Sprawca: jej mąż Salim (41), szwagier (24) i syn (17)
Hanaa została przymusowo ożeniona w wieku 15 lat przez jej klan Yezidi w Iraku. Później mieszka z mężem i trójką dzieci w Düsseldorfie. Hanaa opiekuje się również trojgiem dzieci z pierwszego małżeństwa męża. Mówi się, że jest przetrzymywana jako niewolnica. Poza tym, że została pobita przez męża, jest kontrolowana przez głowę rodziny Yezidi w Iraku.

Kiedy zrywa, jej mąż zaczyna ją śledzić. Mieszka kilka razy w schronisku dla kobiet. Za radą policji przeprowadza się do Solingen. Dzieci pozostają w rodzinie męża.

Z jej mieszkania Hanaa zostanie porwana 21 kwietnia 2015 roku, prawdopodobnie wwinięta w dywan.

Po pierwsze, 6 mężczyzn i 1 kobieta z rodziny są tymczasowo aresztowani.

W sierpniu 24-letni szwagier Hanaa - brat jej byłego męża - zostaje aresztowany międzynarodowym nakazem aresztowania na lotnisku w Chorwacji i przewieziony do Niemiec. Ma kiosk w Düsseldorfie.

W listopadzie 17-letni syn Hany zostaje aresztowany jako drugi podejrzany. Pomimo szeroko zakrojonych poszukiwań, ciało nie zostało jeszcze odnalezione. W styczniu 2016 roku mówi się, że prokurator również pozwie podejrzanych bez ciała. W marcu program telewizyjny XY donosi, że sprawa nie została jeszcze rozwiązana.

W czerwcu 2016 r. rozpocznie się proces 5 członków rodziny przed sądem rejonowym w Wuppertalu: Mąż Hany, jego najstarszy syn, jego dwaj bracia i jego siostra. Wspólnie zaplanowaliby i popełniliby morderstwo Hanaa. Na sali sądowej syn nosi koszulkę z nadrukowaną czaszką i krzyżykami.

W październiku arabski człowiek zeznaje. Kręcił się w kiosku prowadzonym przez rodzinę. W rozmowie przyznali się do morderstwa.

W czerwcu 2017 r., po 69 dniach procesu, jeden z oskarżonych zgodził się wskazać miejsce pochówku ciała.

W czerwcu szwagier aresztowany w Chorwacji przyznaje się do morderstwa. Z jego pomocą ciało znajduje się w lipcu w lesie niedaleko północnego Baden miasta Kronau.

W styczniu 2018 roku szwagier zostaje skazany na dożywotnie więzienie jako główny sprawca. Syn Hany dostaje wyrok skazujący na 9 lat i 6 miesięcy. Mąż ofiary i inny szwagier dostają 10 lat i 6 miesięcy za współudział. Siostra męża została uniewinniona. Sąd wskazuje, że dwóch najmłodszych mężczyzn zostało wybranych przez rodzinę do popełnienia przestępstwa.

Posted in Dochodzenie, Innowacje, Zabójstw honorowych and tagged , , , , .