Historia zabójstw honorowych

Hafida R.
urodzony: 1970
zamordowany: około 10 sierpnia 2014
Rezydencja: München
Pochodzenie: Ofiara: Maroko; sprawca: Iran
Dzieci: 2 (3 i 7 lat)
Perpetrator: jej mąż Abbas-Ali Rahat-Farimani (62 lata)
Hafida jest żonaty od 7 lat z Abbasem, który jest 15 lat starszy i pracuje jako strażnik. Para ma dwoje dzieci.

Rodzina prawdopodobnie wyjedzie na wakacje 10 sierpnia 2014 roku. Abbas-Ali zadźga żonę i ucieka z dwójką dzieci.

Jeśli Hafida nie odpowie przez trzy tygodnie, jej siostra zadzwoni na policję. Funkcjonariusze otwierają drzwi i 2 września znajdują ciało w kałuży krwi. Prawdopodobnie była tam od trzech tygodni. Balkon jest pełen much. Drzwi zostały uszczelnione gumą, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się zapachu rozkładu. Więc zbrodnia została zaplanowana. Wskazuje na to również fakt, że sprawca sprzedał samochód na rzekome wakacje.

W poprzednich latach Hafida co najmniej dwukrotnie dzwonił na policję w sprawie przemocy domowej. Raz przeniosła się do schroniska dla kobiet. Sąsiedzi opisują również ojca jako agresywnego, zwłaszcza wobec jego siedmioletniej córki. Nie zrobił nic ze swoim synem, mówią, że nienawidził tylko kobiety. Sprawca nadal jest dzisiaj zbiegiem. Gdzie dzieci są niejasne.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Innowacje, Zabójstw honorowych and tagged , , , .