Historia zabójstw honorowych

caret-down caret-up caret-left caret-right
Gudrun B.
urodzony: 1941
dźgnięty nożem: 20 grudnia 2016
Miejsce zamieszkania: Unterwellenborn (Thuringia)
Pochodzenie: Ofiara: Niemcy; Wykładzina: Turcja
Dzieci: jej wnuczka Verena (26 lat) i jej córka są poważnie ranne
Sprawca: Emrah Mutlu (35 lat.), były mąż jej wnuczki Verena
Emrah urodził się w Stambule i pracuje w hotelu jako DJ. Verena poznaje mężczyznę, który jest 9 lat starszy, na wakacjach w Turcji. Rozwija się romans. Verena zachodzi w ciążę. Po ślubie w grudniu 2015 roku Emrah przyjeżdża do Turyngii. Ich córka urodziła się w lipcu 2016 roku. Nieco później Verena chce się rozwieść, może zamieszkać z babcią lub mieszka w domu swojej babci Gudrun.

20 grudnia 2016 r. Emrah wbił nóż nożem w żonę, babcię i córkę. Ponad 60 szwów nożowych zostanie policzonych później.

75-letni Gudrun umiera na miejscu zbrodni, którą policja mówi "w domu i przed nim". Dwoje ciężko rannych - matka i dziecko - zostaje zabranych do szpitala. Sprawca ucieka, rozpoczyna się polowanie na ludzi, później również w miejscach publicznych.

Trzy dni po zbrodni Emrah zostaje aresztowany w miejscu spoczynku niedaleko Duisburga. Prawdopodobnie chciał wyjechać do Holandii, prawdopodobnie uciec statkiem.

Jest kilka toczących się dochodzeń przeciwko Emrah. Był już agresywny wobec Vereny i jej babci. W sierpniu 2017 roku rozpoczyna się proces przed Sądem Okręgowym w Gerze. W listopadzie sprawca zostaje skazany na dożywotnie więzienie.

Posted in Dochodzenie, Innowacje, Turcja, Zabójstw honorowych and tagged , , , , .