Historia zabójstw honorowych

caret-down caret-up caret-left caret-right
Durya
urodzony: ?
usiłowanie zabójstwa: 15 września 2016
Lokalizacja: Rüsselsheim
Pochodzenie: Maroko
Dzieci: co najmniej 1 syn (12 lat)
Sprawca: jej rozwiedziony żyjący małżonek (32 lata)
Fakt, że ten usiłowanie zabójstwa jest ostatecznie potępione jako powodujące uszkodzenie ciała, wynika częściowo z pracy policji. Dwunastoletni syn został wykorzystany po przestępstwie jako tłumacz do złożenia zeznań świadków. Decydującym czynnikiem jest jednak to, że ofiara nie chce zeznawać w sądzie, nawet jeśli była wykorzystywana przez kilka lat. Sąd ma zdjęcia starych ran. Kobieta również wycofała swój raport.

Ali to Marokańczyk, Durya to Marokańczyk z niemieckim paszportem. Mieszkają we Frankfurcie, mają razem dzieci, ile dzieci jest niejasnych. Ali pracuje jako fryzjer. W czasie wspólnych wakacji w 2015 roku próbuje załatwić sobie drugą żonę. Durya przenosi się z dziećmi do schroniska dla kobiet, a następnie do własnego mieszkania w Rüsselsheim. Ojciec ma prawo do inspekcji.

15 września 2016 roku Ali bije na klatce schodowej rozwiedzioną, żyjącą żonę, która ma złamaną czaszkę. Siada na niej, uderza ją głową o kamienne płyty, dusi ją i próbuje ją ukłuć. Świadek interweniuje.

W lutym 2017 roku rozpoczyna się proces przed sądem w Darmstadt, początkowo za usiłowanie zabójstwa. Świadkowie nie chcą niczego pamiętać, ani kłamać. Kobieta wykorzystuje swoje prawo do odmowy zeznań.

Sprawca dostaje wyrok w zawieszeniu na rok i osiem miesięcy. Jednakże okres próbny ustala się na 5 lat w celu ochrony rodziny. Sprawca musi zapłacić 3000 euro do schroniska dla kobiet. Sędzia wskazuje, że sprawca zawdzięcza swoją niską karę ofierze. Nie jest niczym niezwykłym, że kobiety muzułmańskie nie współpracują z sądami. Inni są poddawani presji przez swoje rodziny, dopóki nie wycofają raportu lub nie złożą zeznań w imieniu sprawcy.

Posted in Dochodzenie, Innowacje, Próba zabójstwa and tagged , , , , .