Historia zabójstw honorowych

caret-down caret-up caret-left caret-right
Basel R.
urodzony: 1991
usiłowanie zabójstwa: 19 kwietnia 2016
Rezydencja: Ellwangen / Monachium
Pochodzenie: Irak / Syria
Dzieci: 1 córka, 1 syn (4 lata i 11 miesięcy)
Sprawca: Hassan A., były mąż swojej dziewczyny (41 lat)
W lipcu 2015 roku Hassan i Lailan przyjadą do Niemiec z córką z Iraku. W tym czasie on miał 39 lat, ona 23 lata. Gdzie indziej mówi się, że Hassan jest w Monachium od 2006 roku. Wtedy możliwe byłoby zorganizowanie importowego wesela. Hassan mówi po niemiecku, pracuje jako sprzątaczka i w Shishabar.

Małżeństwo jest gwałtowne. Sąsiedzi zgłaszają nadużycia, ale nie chcą dzwonić na policję. Są dochodzenia, ale się zatrzymały.

Lailan zakochuje się w swoim wuju Basel. Mówi się, że te dwie osoby pochodzą z Syrii. Przeprowadzają się z dziećmi do Szwecji na krótko, ale wracają do Badenii-Wirtembergii, prawdopodobnie dlatego, że ich ojciec oskarżył je o porwanie dziecka. W grudniu 2015 r. dzieci zostaną umieszczone w rodzinie zastępczej.

Lailan, Basel i Hassan spotykają się na rozprawie w sprawie o opiekę nad dzieckiem. Toczy się spór, policja jest wzywana. Potem Hassan Basel strzela przed agentami. Bazylea spada, Hassan kładzie broń na sen i ściska spustem. Ale nie oddano żadnego strzału.

Potem jest strzelanina z policją, Hassan jest przytłoczony i aresztowany dopiero po 3 godzinach. Dwóch oficerów jest rannych. Konto Hassana na Facebooku otrzymuje następnie ponad 100 gratulacji i błogosławieństw z jego rodzinnego kraju.

W marcu 2017 r. rozpocznie się proces o usiłowanie zabójstwa przed sądem w Monachium. Rodzina Hassana wyraźnie pokazuje w sądzie, jak mały szacunek mają dla niemieckiego systemu prawnego. W maju 2017 roku Hassan zostaje skazany na 9 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności za usiłowanie zabójstwa (nie morderstwa).

Posted in Dochodzenie, Innowacje, Próba zabójstwa and tagged , , , , .