Historia zabójstw honorowych

caret-down caret-up caret-left caret-right
Aysha
urodzony: 1963 r.
okaleczony: 2016
Lokalizacja: Hamburg
Pochodzenie: Turcja
Dzieci: kilku dorosłych
Perpetrator: jej mąż Zekeriya B. (69 lat)
Ten akt nie jest morderstwem, ale "tylko" o zadawaniu poważnych obrażeń ciała. Ale ponieważ struktura pokazuje wiele o zabójstwach honorowych, sprawa powinna być tu uwzględniona.

Aysha ma 53 lata, jej mąż 69, mają kilkoro dorosłych dzieci. Ojciec Zekeriya ma biuro podróży w Hamburgu.

Zekeriya ma kochankę, Aysha chce się rozwieść. Aby ją okaleczyć, spala swoją żonę 2 litrami wrzącej wody. 52% oparzeń na powierzchni skóry. Dorosła córka ostrzega straż pożarną. Aysha jest na intensywnej terapii od 2 miesięcy. Zekeriya osiedla się w Turcji.

W sądzie córka wycofuje swoje zeznania. Nawet próbuje obwiniać matkę. Matka wylała na siebie wrzącą wodę. Spalona matka nie chce zeznawać. Lekarze nie zostali zwolnieni z obowiązku zachowania tajemnicy.

Even prawnik obrony żąda wyroku w zawieszeniu, ponieważ - mówi - rodzina już to zorganizowała. Kobieta otrzymała 5000 euro i kawałek ziemi. Mimo że jest prawnikiem, najwyraźniej nie chce, aby przestępstwem (wyrządzenie poważnego uszczerbku na zdrowiu) zajmował się niemiecki sąd, ale rada rodzinna. Dlatego zdecydowanie sprzeciwia się temu, że w sądzie rozgrywa się wołanie jego córki o pomoc: "Mój ojciec uderzył ją i wylał gorącą wodę na jej głowę".

Świadek, przyjaciel rodziny, który nie ma prawa odmówić zeznań, kończy się w sądzie i odnosi się do jej wysokiego ciśnienia krwi. Więcej świadków przedstawia fałszywe zeznania.

We wrześniu 2016 r. Zekeriya zostanie skazany na 3 lata i 10 miesięcy pozbawienia wolności. Sędzia mówi o honorowym motywie.

Ani data aktu, ani prawdziwe nazwisko kobiety nie są znane.

Posted in Dochodzenie, Innowacje, Turcja and tagged , , , .