Historia zabójstw honorowych

Aysha
urodzony: 1980
usiłowanie zabójstwa: 2014/2015
Lokalizacja: Mönchengladbach
Pochodzenie: niejasne, prawdopodobnie tureckie
Dzieci: 1 syn i była w ciąży
Perpetrator: jej chłopak Ugur (31 lat)
Latem 2014 roku Ugur zostanie podobno wyszkolony jako terrorysta w Syrii, ale pod koniec września powróci do Mönchengladbach. Należy do kręgu salafickiego kaznodziei Svena Lau.

Zgodnie z obrządkiem islamskim, Ugur jest żonaty z trzema kobietami. Jeden z nich ma syna z poprzedniego związku, który ma 11 lat na rozprawie. Jest w dużej mierze w ciąży. Ugur (który jest prawdopodobnie ojcem) grozi kilkakrotnym odcięciem dziecka z żołądka. Ucieka do schroniska dla kobiet, ale wraca.

W czerwcu 2015 roku Ugur chce osiedlić się w Turcji, ale zostaje aresztowany na lotnisku w Düsseldorfie.

W marcu 2016 r. rozpocznie się proces przed sądem w Düsseldorfie. Zarzuty są następujące: wsparcie dla terrorystów, przemoc, przymus, pozbawienie wolności i złe traktowanie osób objętych ochroną. Ugur uśmiecha się, kiedy czyta akt oskarżenia.

W niektórych okolicznościach trzy "kobiety" są również islamistami. Nie jest jasne, dlaczego urząd ds. młodzieży nie zabiera syna z rodziny pomimo brutalnej przemocy.

To może nie być prawdziwa próba honorowych zabójstw. Może "tylko" radykalny sadystyczny islamista z Düsseldorfu nadużywa swojej dziewczyny.

Sąd też nie może odpowiedzieć na to pytanie. Ponieważ kobieta odmawia wniesienia oskarżenia w czarnym ubraniu, które całkowicie zakrywa jej ciało. Ona również zabrania swojemu synowi zeznawać. W maju 2016 r. sąd okręgowy skazał Ügur na 2 lata i 9 miesięcy pozbawienia wolności. W sądzie rzekomy pobyt w Syrii okazał się być "pogłoską".

Posted in Dochodzenie, Innowacje, Próba zabójstwa, Turcja and tagged , , , , .