Historia zabójstw honorowych

caret-down caret-up caret-left caret-right
Ayse
urodzony: 2000
Próba zabójstwa: 11 stycznia 2018
Miejsce zamieszkania: Pleidelsheim (w pobliżu Stuttgartu)
Pochodzenie: Turcja
Dzieci: prawdopodobnie brak
Sprawca: jej matka (w akcie 41 l.)
Kobiety mogą być również sprawcami przestępstw honorowych. W wielu przypadkach są one nawet postrzegane jako siła napędowa. W tym przypadku z Pleidelsheim w Badenii-Wirtembergii matka nawet ją ukłuła.

11 stycznia 2018 roku, po zamknięciu sklepu fryzjerskiego, gdzie pracuje jej 18-letnia córka, czai się przed sklepem fryzjerskim. Następnie matka przenika do sklepu, ściąga nóż i kilkakrotnie ją ukłuwa. Potem idzie za koleżanką, która jest obecna. Dwie młode kobiety są ciężko ranne i i idą do szpitala.

Matka jest aresztowana w areszcie i milczy. Córka jest uważana za poważnie zagrożoną przez innych członków rodziny i jest strzeżona przez całą dobę. Ayse nie jest jej prawdziwe imię.

Proces rozpoczyna się w sierpniu 2018 roku w Sądzie Okręgowym w Stuttgarcie. W październiku matka zostaje skazana na 4 lata pozbawienia wolności za próbę zamachu na ubój i niebezpieczne uszkodzenie ciała. Raport kończy się następującą informacją: "Poszkodowana córka ponownie mieszka z rodziną. Nie zeznała przeciwko matce w sądzie".

Posted in Dochodzenie, Próba zabójstwa, Turcja, Zabójstw honorowych and tagged , , , , .