Historia zabójstw honorowych

caret-down caret-up caret-left caret-right
Aysa
urodzony: 1971
usiłowanie zabójstwa: październik 2016
Rezydencja: Kolonia
Pochodzenie: Perpetrator: Turcja
Dzieci: ?
Perpetrator: jej były chłopak Taner Ü. (34 lata)
Ten zamach przypomina zbrodnię ze środowiska przestępczego. Ale pod nią kryje się struktura zabójstwa honorowego: sprawca uważa się za władcę kobiecej seksualności. Musi domagać się tego prawa do władzy siłą.

Nazwisko i narodowość ofiary nie są znane. Tutaj byłaby nazywana Aysa. Aysa ma 38 lat i pracuje jako prostytutka. Jej były chłopak Taner nie chce tego i śledzi ją od miesięcy. Kiedy już ją udusił, nie może się do niego zbliżyć. Taner szuka swojej byłej dziewczyny na telefonie komórkowym, włamuje się do jej mieszkania siekierą i nożem, a nóż wbija jej nóż w pochwę. Tylko wtedy, gdy przedstawia się jako martwa, sprawca porzuca ją. Awaryjna operacja ratuje jej życie.

We wrześniu 2017 roku rozpocznie się proces przed Sądem Okręgowym w Kolonii. Prokurator stwierdza, że sprawca uznał kobietę za swoją własność i wykazał swoje roszczenie do władzy takimi wyrokami jak "Jestem twoim Bogiem" i "To jest moje" (odnosząc się do pochwy ofiary).

Niesp potrzebuje tłumacza w sądzie. Mówi się, że jest ojcem dwóch rodzin i instalatorem ogrzewania. W grudniu został skazany na 6 lat i 6 miesięcy więzienia za poważne uszkodzenie ciała.

Posted in Dochodzenie, Innowacje, Próba zabójstwa, Turcja and tagged , , , , , .