Historia zabójstw honorowych

caret-down caret-up caret-left caret-right
Asila i Sarah Nahami
urodzony: 2011,2009
pobity na śmierć: 25 sierpnia 2018 r.
Miejsce zamieszkania: Jemen
Pochodzenie: Jemen
Dzieci: Ona sama była dzieckiem
Perpetrator: jej ojciec

Ośmioletnia Asila Nahami została pobita na śmierć na ulicy przez swojego ojca grubym drewnianym kijem, który jest zwykle używany na osłach, ponieważ bawiła się na zewnątrz ze swoimi siostrzeńcami.

Kiedy miejscowi mieszkańcy namawiali ojca, aby zatrzymał się i poprosił o pomoc medyczną dla swojej nieprzytomnej córki, odmówił.

Później, Asila została zabrana na stację medyczną, w połowie martwa. Prawnik znalazł się w klinice i widząc jej poważne obrażenia powiedział: "Myślałem, że spadła z góry", wziął ostatnie nagranie z Asili żywcem, po czym zmarła w 5 minut. Lokalna policja została wezwana na śledztwo.

Siły policyjne poszły do domu ofiar tylko po to, aby znaleźć swoją siostrę Sarah ranną, gdy zapytano, dowiedzieli się, ich ojciec spalił oczy Sarah, ponieważ nosiła "eyeliner".

Sprawa toczy się w sądzie od sierpnia 2018 roku, sąd orzekł, że jest to "drobne wykroczenie", ojciec nie może być ukarany za zamordowanie swojego dziecka zgodnie z jemeńską ustawą karną. Jednak z powodu publicznego gniewu wśród ludności Jemenu, ojciec został uwięziony przez władze lokalne na kilka miesięcy.

System wymiaru sprawiedliwości nie ma żadnego szacunku dla świętości sprawy zamordowanego dziecka, ponieważ Sędzia i system ogólny zaniedbują tę sprawę.

Posted in Dochodzenie, Innowacje, Próba zabójstwa, Zabójstw honorowych and tagged , , , .