Historia zabójstw honorowych

Alaa W.
urodzony: 2001
Próba zabójstwa: 27 lutego 2018
Miejsce zamieszkania: Laupheim (w pobliżu Ulm)
Pochodzenie: Ofiary: Palestyńczycy / Libia; Sprawcy: Palestyńczycy / Libia i Syria
Dzieci: 1 (w akcie 10 Mo.), ona jest w ciąży
Sprawca: jej "mąż" Alla R. (w akcie 34 l.) i jego brat Abd Alrahman W. (20 l.)
Alaa przyjeżdża do Niemiec ze swoją palestyńską rodziną z Libii około 2015 roku (być może wcześniej). Tutaj jest żonaty w wieku 15 lat w małżeństwie imama z syryjskim uchodźcą starszym o 17 lat. Jego nazwisko jest również wymienione jako "Alla R.". (inna pisownia), być może jest on również Palestyńczykiem. W Syrii zostawił swoją pierwszą żonę i 2 dzieci za sobą.

Alaa ma syna, odchodzi jesienią 2017 roku i wraca do rodziców w Szwabii w Laupheim. Pod koniec 2017 roku jest w ciąży ponownie, prawdopodobnie przez jej nowego chłopaka Jamala.

Jamal ma 26 lat i od wiosny 2017 roku z rodzicami i 9 rodzeństwem w Niemczech. On już zna Alaa z Libii, prawdopodobnie jest również Palestyńczykiem.

Alaas 20-letni brat Abd Alrahman jest już w areszcie za działalność terrorystyczną - od końca 2016 roku. Zostaje zwolniony 26 lutego 2018 r. Sąd zawiesił nakaz aresztowania do następnej rozprawy.

Następnego dnia brat próbuje zabić siostrę w mieszkaniu rodzinnym. Rodzice są obecni. Jest film o tym, w którym inny brat pali papierosa z radością, podczas gdy jego siostra prawie krwawi do śmierci.

Komuś dzwoni 911. Nóż znajduje się na miejscu przestępstwa. Alaa przychodzi do szpitala i przeżywa, podobnie jak jej nienarodzone dziecko.

Oboje sprawcy natychmiast uciekają, jej "mąż" i jej brat. Ale następnego dnia są one aresztowane w pociągu do Schweinfurt.

W marcu odnotowano, że ojciec Alaasa Sami W. (64 lata) był przedmiotem postępowania przeciwko niegodziwemu traktowaniu seksualnemu dzieci wbrew warunkom dopiero w styczniu. Areszt zostaje mu odebrany z powodu pominiętej pomocy, którą się określa. W marcu ojciec i matka Khaoula są aresztowani pod podejrzeniem, że są wspólnikami.

We wrześniu 2018 roku proces rozpocznie się w Sądzie Okręgowym w Ravensburgu. Alaa uwalnia swoich rodziców. Być może inne części rodziny wywarły na nią presję. Albo sama Alaa uważa, że jej rodzice zrobili to, co do niej należy. Rodzice zostają uwolnieni. Starsze dziecko Alai jest pod opieką Młodzieżowego Biura Pomocy Społecznej w tajnym miejscu. Nie wiadomo, gdzie znajduje się noworodek.