Historia zabójstw honorowych

Ahmed
urodzony: 1973
pchnięty nożem i zastrzelony: 26 lutego 2016
Rezydencja: Karlsruhe
Pochodzenie: Turcja
Dzieci: tak, liczba niejasna
sprawca: jego kuzyn Zeki F. (49 lat) i jego zięć (37 lat)
Córka Zeki była zamężna, ale rozwiedziona. Jej ojciec podejrzewa, że ma romans z jego kuzynem Ahmedem. Nazywa się go człowiekiem rodzinnym, nie wiadomo ile ma dzieci.

Więc zachęca Zeki do zabójstwa byłego męża jego córki - jego byłego zięcia.

26 lutego 2016 r., obie z nich będą czaić się wieczorem w centrum Karlsruhe do Ahmeda. Kiedy odblokowuje samochód, dwóch sprawców wpycha go do samochodu. Ojciec wbił Ahmedowi dwa razy nóż w klatkę piersiową. Niemniej jednak, ranny Ahmed może uratować się z samochodu. Potem zięć strzela mu w głowę. Sprawcy uciekają pieszo i wyrzucają nóż. Policja znalazła narzędzie zbrodni.

Ahmed umiera kilka godzin później w szpitalu. Zięć wyjeżdża do Turcji. Ślady na miejscu zbrodni prowadzą do aresztowania Zeki 10 dni po zbrodni.

Proces przeciwko Zeki rozpoczyna się w październiku 2016 roku w Sądzie Rejonowym w Karlsruhe przy zastosowaniu surowych środków bezpieczeństwa. W listopadzie Zeki został skazany na dożywotnie więzienie. Drugi sprawca nie został jeszcze odnaleziony. Prawdziwe nazwisko ofiary nie jest znane.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Innowacje, Turcja, Zabójstw honorowych and tagged , , , , .