Historia zabójstw honorowych

Ahlam Younan
urodzony: 1992
zastrzelony: -
Rezydencja: Liege, Belgia
Pochodzenie: Syria
Dzieci: brak
Sprawca: prawdopodobnie przez jej brata(ów)
W niedzielny wieczór, 3 stycznia 2021 roku, martwe ciało 28-letniej Ahlam Younan zostaje znalezione przez jej siostrę w jej mieszkaniu w Liège, w Belgii. Nie wiadomo dokładnie kiedy dokładnie miały miejsce fakty, Ahlam ostatni raz widziano 29 grudnia 2020 roku.

Okoliczności, w których została znaleziona wskazują na egzekucję, ponieważ Ahlam miała związane ręce i została postrzelona w głowę.

Rumor ma to, że Ahlam została zamordowana, bo była zbyt wysterylizowana. Mówi się, że jeden z jej pięciu braci ostrzegał ją w przeszłości, ale Ahlam nie dbał o to. Na swojej stronie na Facebooku napisała: "Żyj tak, jak chcesz, bo i tak kiedyś umrzesz".

Jej siostra, Fadja, uważa, że co najmniej jeden z jej pięciu braci jest odpowiedzialny za morderstwo. "Byliśmy dla niego jak dziwki", powiedziała. "Bycie barmanką w pubie lub w klubie nocnym, wychodzenie i wybieranie własnego chłopaka, nie zostało docenione".

Kostnica, w której leży Ahlam, jest strzeżona przez policję. "Aby upewnić się, że nikt tam nie zakłóci spokoju.

Nie dokonano jeszcze żadnych aresztowań. Będziemy zadowoleni z wszelkich wskazówek!

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Zabójstw honorowych and tagged .