Elchin Agaev zabił kochanka swojej żony siekierą w Kalletal (NRW)

Andrei F.
urodzony: 1983
Zamordowany siekierą: 18 czerwca 2022 r.
Miejsce zamieszkania: Kalletal (NRW)
Pochodzenie: Ofiara: Kazachstan; Sprawca: Azerbejdżan
Dzieci: 2 synów
Sprawca: Elchin Agaev (36 lat w chwili popełnienia zbrodni)
Olga w chwili popełnienia zbrodni ma 25 lat i 2 synów (2 i 5 lat). Od końca 2021 roku jest z Elchinem z Azerbejdżanu, który jest starszy o 11 lat i nie jest ojcem dzieci. Wydaje się jednak, że jest w związku z Andrejem (39 l.) z Kazachstanu. Mieszka on w sąsiedniej wsi i również ma dwóch synów.

Możliwe, że Olga i Elchin również są rozwiedzeni, a Andrej jest nowym chłopakiem, sprawa jest niejasna.

Wczesnym rankiem 18 czerwca 2022 roku Elchin uzyskuje dostęp do sypialni i zabija swojego rywala siekierą. Następnie porywa Olgę i dzieci w samochodzie ofiary. Zostaje jednak złapany na policyjnej kontroli w Rinteln (Dolna Saksonia), otwiera drzwi samochodu i ucieka. Olga poinformowała policjantów o morderstwie i doprowadziła ich do zwłok w swoim mieszkaniu.

Później powiedziano, że sprawca był już w areszcie w Azerbejdżanie - za morderstwo.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Zabójstw honorowych and tagged , , , .