25-latka zadźgana na śmierć w swoim mieszkaniu. Mąż dostaje wyrok dożywocia.

caret-down caret-up caret-left caret-right
Kidane
urodzony: 1997
Zasztyletowana na śmierć: 25 lipca 2022 r.
Miejsce zamieszkania: Titisee-Neustadt (Schwarzwald)
Pochodzenie: Erytrea
Dzieci: niejasne
Sprawca: jej mąż (31 lat w chwili popełnienia przestępstwa)
Niewiele wiadomo o tej sprawie. Para z Erytrei mieszka w Titisee-Neustadt w Badenii-Wirtembergii. Żona chce rozwodu (lub jest rozwiedziona), mąż nie chce się na to zgodzić. 25 lipca 2022 roku zabija ją 4 ciosami nożem w mieszkaniu, które dzielą. Następnego dnia zostaje zatrzymany przez policję w klinice w Neustadt.

W grudniu sprawca zostaje skazany przez Sąd Okręgowy we Fryburgu na dożywocie za zabójstwo. Nazwiska nie są znane, w pewnym momencie mówi się, że sprawca pochodzi z Gambii. Możliwe jest też, że kobieta nie pochodzi z Erytrei, a jedynie ma afrykańskiego ojca. Nie ma też informacji o dzieciach.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Zabójstw honorowych and tagged , , , .